KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12487259
nr 1248 7259
Aleksander Ristmägi
(1902-1972), Sverige
Blandteknik, Man till häst, signerad. Motivet: 29x36 cm
Aleksander Ristmägi, estländsk-svensk målare och tecknare född 1902, död 1972.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 15 april 2019
kl 19:44:55
10/4 21:32:28
100 kr
15/4 00:55:20
Aleksander Ristmägi
Läs mer om Aleksander Ristmägi